Słownik Świata

Jeżeli chcesz nauczyć się języków, to dobrze trafiłeś. Pomożemy Ci w tym i nakierujemy na sposoby nauki.

Najlepsze materiały dla nauczycieli i rodziców dotyczące wielojęzyczności

Najlepsze materiały dla nauczycieli i rodziców dotyczące wielojęzyczności

Istnieje wiele zasobów dostępnych dla nauczycieli i rodziców, które pozwalają na nauczenie dzieci mówienia w wielu językach. Niektóre z tych zasobów są bezpłatne. Na przykład, istnieje wiele filmów edukacyjnych, takich jak popularny El Mundo Divertido de Peep Educational Videos. Inne zasoby online są przeznaczone dla nauczycieli, takie jak Khan Academy.

El Mundo Divertido de Peep Educational Videos

Bringing Science Home with Peep to świetny sposób na wykorzystanie popularnego serialu PEEP do edukacji dzieci w wieku przedszkolnym w zakresie nauk ścisłych. W serialu występują ciekawe postacie i aplikacje, które pomagają dzieciom w wieku przedszkolnym poznawać świat przez pryzmat nauki. Inną popularną serią jest Monkeying Around, która uczy przedszkolaków myślenia obliczeniowego za pomocą zabawnego serialu animowanego. Khan Academy to kolejne świetne źródło nauki dla dzieci poprzez filmy wideo.

Khan Academy Educational Videos

Khan Academy to strona internetowa, która oferuje darmowe zasoby edukacyjne światowej klasy. Obejmują one krótkie filmy wideo, dodatkowe ćwiczenia praktyczne oraz materiały edukacyjne dla nauczycieli. Można z niej korzystać bezpłatnie i jest dostępna w ponad 50 językach i 190 krajach. Jest to świetne miejsce do nauki języków obcych i stanowi doskonałe źródło informacji dla rodziców i nauczycieli.

Khan Academy jest prowadzona przez wolontariuszy, a wiele zespołów językowych otrzymuje wsparcie od lokalnych fundacji i organizacji sponsorujących. Serwis stale poszukuje nowych partnerów i osób, które pomogą w rozpowszechnianiu treści. Do tej pory Akademia Khana przetłumaczyła tysiące filmów w ponad 145 językach. Strona uzyskała ponad 30 milionów wyświetleń.

Khan Academy oferuje bibliotekę lekcji dostosowanych do standardów w zakresie przedmiotów od przedszkola do wczesnych studiów. Lekcje obejmują wszystko od matematyki do nauki, historii i przygotowania do kursów AP(r). Wiele z lekcji zawiera quizy i zadania do opanowania. Strona oferuje lekcje w 40 językach i jest dostosowana do narodowego programu nauczania w ponad 10 krajach. Strona oferuje również narzędzia dla nauczycieli do przypisywania całych kursów i śledzenia postępów uczniów.

Jeśli chcesz nauczyć się języka hiszpańskiego, możesz odwiedzić stronę odwiedzając kanał “Accesso Latino”. Narzędzie to ma na celu być stroną “one-stop” dla zasobów hiszpańskojęzycznych. Zawiera niektóre oryginalne materiały i linki do innych stron. Posiada kilka filmów w języku hiszpańskim, które dotyczą treści GED i różnych rodzajów pracy.

Translanguaging

Translanguaging jest potężną strategią nauczania i uczenia się. Może wzmocnić naukę STEM poprzez wspieranie repertuaru językowego uczniów w klasie STEM. Może również poprawić zaangażowanie uczniów i naukę w środowisku wielojęzycznym. Jednak translanguaging jest nadal stosunkowo mało znany w klasach STEM.

Translanguaging pozwala uczniom angażować się w różne repertuary językowe i promuje współpracę między uczniami. Pozwala im uczyć się i dyskutować na bardziej skomplikowane tematy, upewniając się, że obie strony rozumieją swój punkt widzenia. Strategia ta może również pomóc w naprawieniu problemów ze zrozumieniem.

Translanguaging stał się rosnącym polem badań i praktyki. Nauczyciele muszą zrozumieć, jak wspierać ten styl uczenia się, wykorzystując jednocześnie cały repertuar językowy uczniów. Takie podejście może sprzyjać poczuciu niezależności i współpracy w klasie, a także zachęcać uczniów do podejmowania ryzyka związanego z ich językami i wypróbowywania nowych kombinacji językowych.

Translanguaging zyskał popularność jako technika pedagogiczna, głównie w edukacji dwujęzycznej. W warunkach klasowych translanguaging umożliwia nauczycielom ciągłe czerpanie z dwujęzycznych umiejętności i zasobów językowych uczniów. Dzięki temu nauczyciele mogą projektować integracyjne i międzykulturowe lekcje dla uczniów.

Translanguaging może stanowić wyzwanie dla nauczycieli jednojęzycznych. Ponieważ uczniowie mają różne poziomy zasobów językowych, nauczyciele jednojęzyczni mogą nie dostrzegać złożoności wkładu swoich uczniów.

Microsoft Translator

Jednym z najbardziej przydatnych narzędzi do promowania wielojęzyczności jest Microsoft Translator. Nie tylko tłumaczy on tekst, ale także ułatwia rozmowy w czasie rzeczywistym między użytkownikami różnych języków. Może nawet pomóc uczniom w pokonywaniu barier językowych podczas konferencji rodzice-nauczyciele. Korzystanie z Microsoft Translator w klasie może być świetnym sposobem na poprawę umiejętności komunikacyjnych i wspieranie wielokulturowości.

Microsoft Translator jest dostępny jako aplikacja oraz posiada dedykowaną do tego celu stronę internetową. Aby korzystać z Microsoft Translator, trzeba mieć konto Microsoft i dostęp do Azure Marketplace. Microsoft Translator ma darmową warstwę do użytku niekomercyjnego, podczas gdy płatne tiery zaczynają się od 10 USD miesięcznie. Microsoft Translator jest łatwy w użyciu i niedrogi, a zasób może nawet pomóc w zbudowaniu wielojęzycznego chatbota.

Microsoft Translator zawiera również funkcję neuronowego tłumaczenia maszynowego, która umożliwia tłumaczenie treści w różnych alfabetach. Korzystając z tej usługi, możesz również budować niestandardowe systemy tłumaczeń i zarządzać wieloma tłumaczeniami swojej witryny. Microsoft Translator integruje się również z systemem CMS Sitefinity. Posiada funkcje automatycznego wykrywania tłumaczeń, sugestie alternatywnych fraz i może być używany do tłumaczenia witryny na wiele języków.

Microsoft Translator osiągnął kamień milowy i obsługuje teraz ponad sto języków. Dodał też 12 nowych języków, w tym baszkirski i tybetański. Teraz może pomóc 5,66 miliardom ludzi zrozumieć znaczenie tekstów w ich codziennym życiu.

Mathigon

Dla uczniów zmagających się z językiem, Mathigon może być cennym źródłem informacji. Zapewnia on interaktywne, wciągające wyjaśnienia skomplikowanych tematów i dostarcza dostosowanych do nich wskazówek i zachęt, aby pomóc uczniom zrozumieć pojęcia. Strona pozwala również uczniom zadawać pytania dotyczące treści. Strona wymaga jednak od uczniów większego skupienia i wysiłku. Zaleca się, aby uczniowie dobrze się bawili podczas korzystania z witryny.

Podobne tematy