Słownik Świata

Jeżeli chcesz nauczyć się języków, to dobrze trafiłeś. Pomożemy Ci w tym i nakierujemy na sposoby nauki.

Najgorsze fora do nauki języków obcych

Najgorsze fora do nauki języków obcych

Duolingo to dobry wybór dla początkujących, ale pod pewnymi względami wypada słabo. Zawodzi pod względem psychologicznym i technicznym. Mimo to, jest to nadal dobry wybór dla osób, które szukają zabawnego sposobu na naukę nowego języka. Format forum pozwala uczniom zadawać pytania dotyczące ćwiczeń, których nie są pewni, takich jak alternatywne tłumaczenia lub zaimki.

Duolingo zawodzi technicznie

Chociaż platforma Duolingo jest darmowa, są pewne przypadki, w których firma zawodzi technicznie. Najbardziej oczywistym przykładem jest, gdy smugi nie są kontynuowane. Użytkownicy mogą doświadczyć problemów z łącznością, adware lub wirusów blokujących ruch do witryny. Inną możliwą przyczyną jest problem z serwerami Duolingo. Jeśli tak się stanie, spróbuj wyczyścić pamięć podręczną lub wyłączyć wtyczki przeglądarki, zrestartować urządzenie lub ponownie zainstalować aplikację. Dodatkowo, streak może być utrzymany tylko tak długo, jak długo użytkownik ma minimalną ilość XP, zanim zostanie automatycznie przerwany.

Inne problemy mogą obejmować zły stan lub problem z systemem operacyjnym. W takich przypadkach może być konieczne powtórzenie lekcji. Ponadto, niektóre umiejętności wymagają więcej niż jednej sesji ćwiczeń, aby w pełni się rozwinąć. Inne problemy mogą wystąpić z powodu problemów z łącznością z ustawieniem głośności w systemie operacyjnym. Wreszcie, obsługa dźwięku HTML5 nie zawsze jest dostępna na każdej platformie. Jeśli masz problemy z dźwiękiem, spróbuj użyć przeglądarki, która obsługuje dźwięk HTML5.

Duolingo jest zbudowane jak gra, z atrakcyjnym wizualnie interfejsem. Interfejs jest ustawiony jako drzewo, z każdym węzłem zawierającym kilka lekcji. Każdy poziom jest pewien czas, w którym musisz wypełnić pytania. W zależności od poziomu, na którym się znajdujesz, możesz odpowiedzieć na pytanie wpisując je w pole lub mówić do mikrofonu. Algorytm rozpoznawania głosu Duolingo nie ma nic przeciwko temu, że używasz akcentów, a poprawne odpowiedzi z odpowiednią liczbą sylab i akcentem są oceniane przez program.

Duolingo ma być zabawą. Z uroczą maskotką sową, aplikacja zamienia naukę nowego języka w grę. Musisz pracować swoją drogę przez różne poziomy, aby zdobyć punkt w grze. Strona jest bardzo podobna do gier takich jak Bubble Witch Saga i 2048, które są zarówno zabawne, jak i przydatne do nauki języka.

Chociaż niektóre aspekty Duolingo brakuje, doświadczenie podobne do gry jest zdecydowanie warte wypróbowania. Istnieją nawet ligi językowe, w których możesz wziąć udział, wykorzystując tablice liderów, aby zmotywować Cię do poprawy swoich umiejętności. Możesz nawet kupić streamy za cyfrową walutę zwaną Lingots. Element gamifikacji jest dużym plusem aplikacji, czyniąc ją bardziej wciągającą i zabawną. Gamifikacja jest kluczem do uczynienia nauki języka zabawą i może poprawić motywację, co prowadzi do prawdziwej nauki.

Założyciele Duolingo są przykładem ludzi, którzy rozumieją, jak ważna jest nauka języków obcych. W rzeczywistości aplikacja została pobrana ponad sześć milionów razy na iOS i siedem milionów razy na Androida. To czyni ją najpopularniejszą aplikacją edukacyjną zarówno w sklepie Apple’a, jak i Google’a Play. W rezultacie Duolingo jest najpopularniejszą na rynku aplikacją do nauki języka obcego.

Choć Duolingo oferuje darmową naukę języków obcych, jego polityka prywatności może nie być tak bezpieczna. Niektóre agencje rządowe i wielcy marketerzy są zainteresowani danymi zebranymi o użytkownikach. Na przykład Air France może być zainteresowany tym, jakimi językami posługują się ich klienci. Ponadto twórcy testu TOEFL mogą sprzedawać zebrane dane agencjom wywiadowczym. Jest to jednak całkowicie zgodne z prawem.

Mimo tych wad, aplikacja jest świetnym narzędziem dla osób szukających podstaw w nowym języku. Jej lekcje są łatwe do ukończenia i często zawierają słowa i konstrukcje gramatyczne, których już się nauczyłeś. Nie zastąpi ona jednak solidnego podręcznika gramatyki. Lekcje w Duolingo są pakowane w małe “Tips”, co ułatwia naukę w podróży.

Oprócz obszernej biblioteki lekcji, Duolingo oferuje fora do ćwiczeń z innymi uczącymi się języka. Dla zaawansowanych uczniów program oferuje dodatki do niektórych języków. Użytkownicy mogą pobrać lekcje na swoje urządzenia mobilne w celu dodatkowej praktyki. Oznacza to, że Duolingo jest realną opcją dla uczących się języka na wszystkich poziomach umiejętności.

Inną kwestią, która powoduje, że Duolingo słabnie, jest jego czasochłonność. Ponieważ nie jest to kompletny program do nauki języka obcego, użytkownicy będą musieli poświęcić więcej niż pięć minut dziennie na program. Pomimo swoich wad, Duolingo jest doskonałą opcją, jeśli jesteś gotów poświęcić czas, aby uczynić go skutecznym.

Duolingo zawodzi psychologicznie

Jednym ze sposobów, w jaki Duolingo zawodzi psychologicznie jest sposób, w jaki próbuje motywować użytkowników. Projekt produktu próbuje to zrobić poprzez wyodrębnienie najbardziej popularnej opcji i nakłonienie użytkowników do przypomnienia sobie tej opcji poprzez jej zakup. Ta strategia pokazuje “skąpstwo”, czyli tendencję do cenienia rzeczy rzadkich bardziej niż obfitych. To sprawia, że użytkownikom trudniej jest wytrwać w programie nauczania.

Podczas gdy wiele aplikacji do nauki języków obcych zwiększyło popularność języka angielskiego, hiszpańskiego i francuskiego, nie odnotowano takiego samego poziomu wzrostu w przypadku języków azjatyckich. Statystyki aplikacji również odzwierciedlają ten fakt. W zeszłym roku użytkownicy Duolingo spędzili 700 milionów godzin korzystając z aplikacji i nauczyli się ponad 10 miliardów słów. Ponadto japoński był piątym najpopularniejszym językiem na świecie, wyprzedzając włoski. Koreański znalazł się na siódmym miejscu, a na liście studiowanych języków wspiął się ponad portugalski i rosyjski.

Duolingo musi też popracować nad swoimi wyjaśnieniami lekcji. Wyjaśnienia programu muszą być bardziej szczegółowe. Użytkownicy mogą korzystać z wątków dyskusyjnych, aby szukać bardziej dogłębnych wyjaśnień. Jednak te wątki nie mogą zweryfikować dokładności odpowiedzi. Jest to problem, który powinny rozważyć inne firmy zajmujące się nauką języków obcych.

Wreszcie, firma nie osiągnęła dużego zysku od czasu jej powstania w 2001 roku. Po zebraniu 83 milionów dolarów od inwestorów, firma nie osiągnęła jeszcze zysku. Nawet jeśli firma jest wymieniona jako “for profit”, wciąż pracuje nad zarabianiem na użytkownikach. Podczas gdy oryginalnym pomysłem było nauczanie umiejętności językowych, model biznesowy polega na tym, aby użytkownicy robili coś o wartości pieniężnej dla firmy. Pierwotnie było to poprzez tłumaczenie, które nadal stanowi dużą część lekcji.

W końcu firma musi zrównoważyć dwa cele aplikacji do nauki: stworzenie zabawnej aplikacji i sprawienie, że ludzie będą myśleć, że to ich czegoś uczy. Jednak Duolingo zaangażowało się w zabawną stronę tego równania i otrzymało za to krytykę. Na przykład artykuł Forbes opisuje, jak Duolingo zawodzi w nauczaniu użytkowników, jak uczyć się podstawowych języków.

Niestety, program nie uczy również umiejętności konwersacyjnych. Chociaż oferuje pewne ćwiczenia w mówieniu i słuchaniu, ćwiczenia te są często bardzo podstawowe i nie są szczególnie przydatne w prawdziwej rozmowie. Ponadto, treść jest często niezrozumiała. Ostatecznie może to doprowadzić do tego, że użytkownicy będą kwestionować, czy tracą swój czas.

Kluczem do sukcesu z Duolingo jest konsekwencja. Opracowanie regularnej rutyny nauki i korzystanie z najlepszych praktyk jest niezbędne do osiągnięcia celu. Duolingo to popularna aplikacja do nauki języków, ale trzeba to zrobić we właściwy sposób. Ostatecznie sukces na Duolingo zależy od zaangażowania poszczególnych użytkowników. To nie jest idealny system, ale ma świetne wyniki i może pomóc ludziom w nauce języka.

Chociaż Duolingo może być doskonałym narzędziem do nauki języków, nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału. Nie nauczy cię, jak mówić w języku w prawdziwym kontekście, ale może pomóc ci zbudować duże słownictwo. Aby zrobić postęp, musisz ćwiczyć język każdego dnia. Ale Duolingo nie zapewnia wystarczających możliwości mówienia.

Ponadto zawartość jest bardzo ograniczona. Materiały do nauki to często darmowe tłumaczenia wykonane przez osoby uczące się języka. Ponadto nie wiadomo, czy obecna baza danych jest aktualizowana w stosunku do poprzednich wersji. Należy zauważyć, że Duolingo kładzie nacisk na motywację i nagrody, ale wymaga również regularnej nauki i motywacji.

Proces nauki na Duolingo jest zaprojektowany tak, aby wspierać pełen zakres umiejętności językowych, w tym czytanie, pisanie i słuchanie. Promuje również naukę opartą na współzawodnictwie, więc jeśli nie lubisz porównywać się z rówieśnikami, jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie wykorzystać cały potencjał aplikacji.

Podobne tematy