Słownik Świata

Jeżeli chcesz nauczyć się języków, to dobrze trafiłeś. Pomożemy Ci w tym i nakierujemy na sposoby nauki.

Jak korzystać ze stron internetowych do nauki języków obcych

Jak korzystać ze stron internetowych do nauki języków obcych

Jeśli chcesz nauczyć się nowego języka online, jednym z najlepszych sposobów jest skorzystanie ze stron internetowych do nauki języków. Strony te zawierają tysiące profesjonalnie wyprodukowanych audycji i filmów, które uczą gramatyki i słownictwa. Przedstawiają one również prawdziwe sytuacje z życia wzięte, które pozwolą Ci ćwiczyć mówienie w danym języku i poznać kulturę danego kraju. Niektóre z tych stron wymagają członkostwa, inne są bezpłatne.

123 Teach Me

123 Teach Me to strona do nauki języka, która zawiera darmowe ćwiczenia ze słuchu, listy słówek i pytania wielokrotnego wyboru dla studentów na różnych poziomach. Strona zawiera nagrania native speakerów z kilku krajów. Niektóre nagrania zawierają pytania wielokrotnego wyboru i transkrypcje. Znajdują się tu również quizy i listy słówek dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych.

FluentU

FluentU to strona internetowa, która dostarcza filmy, podcasty i inne treści, które mają na celu pomóc ludziom w nauce nowego języka. Jej interaktywne funkcje pomagają w nauce słownictwa i budowaniu zrozumienia języka w rzeczywistych sytuacjach. Filmy zawierają interaktywne podpisy, które pomogą Ci sprawdzić nowe słowa, których się nauczyłeś. Dzięki filmom dostępnym w kilku różnych językach, strona ta ułatwia naukę nowego języka.

FluentU oferuje materiały wideo z YouTube, które są dostosowane do Twojego poziomu. Strona zawiera również funkcję nauki, która pomoże Ci zrozumieć trudne słowa i zwroty. Strona oferuje również flashcards do słownictwa, którego musisz się nauczyć. W przeciwieństwie do tradycyjnych kursów językowych, filmy na FluentU nie są oskryptowane, więc wydają się bardziej realne.

Zaprojektowany dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie doświadczenia, FluentU używa filmów z prawdziwych sytuacji do nauki języków obcych. Możesz używać tej strony do nauki nowego języka w domu, pracy, a nawet w podróży. Oferuje kursy dla wielu języków i ma aplikację mobilną dla Androida i IOS. FluentU oferuje kursy językowe dla każdego poziomu od początkującego do eksperta, więc będziesz mógł nauczyć się nowego języka z łatwością.

FluentU ma dużą bazę filmów, które są dostępne w setkach języków. Aby stworzyć te filmy, twórcy FluentU przeszukują Internet w poszukiwaniu filmów przedstawiających prawdziwe sytuacje w języku docelowym. Następnie tłumaczą te filmy i dodają do nich napisy. W ten sposób można jednocześnie słyszeć i czytać język.

TripLingo

Jeśli podróżujesz i chcesz nauczyć się nowego języka, możesz spróbować TripLingo jako strony do nauki języka. Ta strona nauczy Cię przydatnych zwrotów w różnych językach i zawiera nawet wbudowany tłumacz. Możesz wybrać tłumaczenie tekstu, głosu i obrazów. Możesz również nauczyć się języka z lekcji audio.

TripLingo zawiera kilka pakietów językowych. Możesz wybierać spośród hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego, portugalskiego, włoskiego i innych. W zestawie znajdują się tysiące zwrotów. Strona oferuje również przewodniki kulturowe i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa. Możesz kupić pakiet językowy już za 20 dolarów miesięcznie.

Jeśli podróżujesz do różnych krajów, umiejętność posługiwania się językiem pozwoli Ci połączyć się z miejscowymi i uniknąć frustracji związanych z barierami językowymi. W rezultacie możesz uzyskać jak najwięcej ze swoich podróży. A jeśli nie podróżujesz w interesach, umiejętność posługiwania się podstawowymi zwrotami pomoże Ci poczuć się pewniej i przygotować, gdy pojedziesz na wakacje.

Chociaż TripLingo oferuje podstawowe treści dla trzynastu języków, wersja premium pozwala na naukę większej liczby słów i zwrotów, a także nieograniczone korzystanie z jej tłumacza głosowego. Możesz również uzyskać dostęp do słowników, lekcji audio i narzędzi podróżniczych. Możesz nawet nauczyć się etykiety i zachować bezpieczeństwo podczas podróży za granicę, korzystając z TripLingo.

Live Lingua

Live Lingua to strona, która łączy użytkowników z nauczycielami, którzy mają doświadczenie w ich preferowanym języku. Istnieją różne języki oferowane przez Live Lingua, które różnią się ceną i dostępnością. Nowi użytkownicy mogą wypróbować darmowe 30-minutowe zajęcia. Strona nie wymaga żadnych informacji o karcie kredytowej i oferuje zniżki za rezerwację większej ilości zajęć z wyprzedzeniem. Użytkownicy mogą uzyskać do 25% zniżki z miesięcznych opłat, jeśli wykupią co najmniej 40 godzin zajęć z wyprzedzeniem.

Podczas gdy strona internetowa jest nieco niezgrabna, a strona frontowa wygląda podejrzanie, dostarczone tu materiały są całkiem przydatne i wciągające. Na stronie znajduje się sekcja bloga, która zawiera artykuły związane z nauką języków obcych. W sekcji “How It Works” wymienione są kroki krok po kroku.

BUSUU

Jeśli szukasz strony, która sprawi, że nauka języka obcego stanie się zabawą, to Busuu może być odpowiednią stroną dla Ciebie. Strona ta jest dostępna w 8 różnych językach i ma ponad 120 milionów użytkowników na całym świecie. Możesz korzystać z niej na komputerze i na urządzeniu mobilnym, a lekcje są krótkie i łatwe do opanowania. Są one również bardzo interaktywne, co czyni je idealnymi dla początkujących.

Jedną z najlepszych cech Busuu jest możliwość przypominania o wykonywaniu ćwiczeń gramatycznych, co jest istotnym czynnikiem w nauce języka obcego. Ta funkcja jest oparta na inteligentnych algorytmach uczenia maszynowego i sprawia, że nauka gramatyki jest zabawą. Zwiększa również Twoje umiejętności, pomagając Ci skupić się na swoich słabych obszarach.

Kolejną wspaniałą cechą Busuu jest to, że umożliwia naukę na komputerze, więc możesz z niej korzystać w trybie offline. Możesz nawet wykonać testy kwalifikacyjne, aby sprawdzić, na jakim poziomie jesteś i ile czasu zajmie Ci ukończenie kursu. Strona oferuje nawet plan premium, który zmotywuje Cię do kontynuowania nauki języka.

Inną doskonałą cechą Busuu jest to, że używa algorytmu do obliczenia twoich indywidualnych mocnych i słabych stron w słownictwie. Co kilka lekcji pojawia się prośba o sprawdzenie, co sprawia, że nauka jest interesująca i nie nudzi się. Wykorzystuje również system powtarzania w odstępach czasu, który pomaga przenieść słownictwo z pamięci krótkotrwałej do pamięci długotrwałej.

Podobne tematy