Słownik Świata

Jeżeli chcesz nauczyć się języków, to dobrze trafiłeś. Pomożemy Ci w tym i nakierujemy na sposoby nauki.

Za i przeciw partnerom w nauce języków obcych

Za i przeciw partnerom w nauce języków obcych

Znalezienie partnera do nauki języka jest dobrym sposobem na poprawę swoich umiejętności językowych, ale musisz być cierpliwy. Większość ludzi nie jest doświadczonymi nauczycielami i będziesz musiał trochę popracować, aby znaleźć odpowiednią parę. Inne sposoby nauki nowego języka obejmują wymianę konwersacyjną, gdzie ćwiczysz swój język docelowy z osobami, które mają podobne cele nauki. Ta metoda jest idealna, gdy obie osoby chcą się nauczyć drugiego języka.

Preply

Preply Language Learning Partners to platforma internetowa, która umożliwia znalezienie korepetytora językowego dopasowanego do Twojego harmonogramu i potrzeb. Oferuje 24 różne języki i ma różne plany lekcji i korepetytorów. Pozwala również na odbycie lekcji próbnej z danym korepetytorem, zanim zdecydujesz się na wykupienie jakichkolwiek godzin. Podczas lekcji próbnej, korepetytor i uczeń pracują razem, aby stworzyć indywidualny plan lekcji. Ponadto, nauczyciele odpowiadają na wszelkie pytania dotyczące języka, którego się uczysz.

Istnieją pewne wady korzystania z Preply. Zanim korepetytorzy rozpoczną udzielanie korepetycji, muszą stworzyć profil na platformie. Profil ten zawiera film wprowadzający i krótki opis ich usług. Dodatkowo, studenci mogą przeczytać recenzje nauczycieli. Preply nie ogranicza liczby korepetytorów, ale posiada czat i sekcję FAQ, do której studenci mają dostęp.

Preply oferuje 100% gwarancję satysfakcji dla swoich studentów. Jeśli nie jesteś zadowolony z usługi, możesz zrezygnować z lekcji w ciągu 24 godzin i otrzymać pełny zwrot kosztów. Możesz również zmienić korepetytora dwa razy za darmo. Kolejnym pozytywem jest to, że możesz odwołać lekcje do czterech godzin przed ich planowanym czasem. Jeśli jednak odwołasz lekcje na mniej niż cztery godziny przed planowanym czasem, będziesz musiał zapłacić za sesję.

Preply ma różne plany lekcji i korepetytorów. Możesz wyszukać najbardziej odpowiedniego korepetytora na podstawie swoich kryteriów. Po wybraniu korepetytorów, których lubisz, możesz sprawdzić ich profile, życiorysy, filmy demo i inne. Możesz również wysłać im osobistą wiadomość. Możesz nawet zarezerwować lekcję próbną.

Preply jest platformą internetową, na której osoby uczące się języków obcych mogą połączyć się z korepetytorami. Oferuje tysiące korepetytorów, więc możesz znaleźć takiego, który będzie dla Ciebie odpowiedni. Nauczyciele zamieszczają swoje plany lekcji i mogą pomóc ci w zrozumieniu języka, którego chcesz się nauczyć.

MyLanguageExchange

MyLanguageExchange jest podobny do współczesnego systemu pen pal, w którym członkowie zapisują się na wymianę językową i rozmawiają z ludźmi, którzy mówią w ich języku docelowym. Wymiana ta jest bezpłatna, a partnerzy wymiany językowej mają wiele zalet. Należą do nich zwiększenie zasobu słownictwa i poprawa umiejętności komunikacyjnych.

MyLanguageExchange posiada bazę danych osób wymieniających się językami, która zawiera kolumny na krótkie biografie i informacje o tym, czego ludzie szukają. Podczas gdy większość krzykliwych aplikacji jest przeznaczona do krótkoterminowych czatów z dziesiątkami osób, MyLanguageExchange jest zaprojektowany do długoterminowej korespondencji z jedną osobą. Możesz łatwo przełączyć się na wiadomości tekstowe lub głosowe, aby wymienić wiadomości z partnerem językowym. Jeśli jednak wybierzesz tę drugą opcję, będziesz musiał zapłacić za usługę, ponieważ nie jest ona darmowa.

Kolejną zaletą MyLanguageExchange jest jego struktura. Sesje czatu online są dokładnie wyliczone w czasie i prowadzone w małych grupach. Mimo, że strona wygląda na nieco przestarzałą, platforma jest tętniącą życiem społecznością uczących się języków. Co więcej, oferuje darmowe startery konwersacji i umożliwia rozmowy wideo bez filtra.

MyLanguageExchange jest jedną z najpopularniejszych stron wymiany językowej w Internecie. Strona ma świetną reputację, a dwie trzecie jej użytkowników to osoby aktywne. Oznacza to, że nie będziesz miał problemu ze znalezieniem kilku wysokiej jakości partnerów do wymiany językowej. Możesz szukać partnerów do wymiany językowej według kraju, wieku i języków.

Jednak wymiana językowa nie zastąpi prawdziwego nauczyciela. Twój partner w wymianie będzie najprawdopodobniej native speakerem i będzie miał dużą wiedzę na temat użycia języka ojczystego i słów, których nie znajdziesz w podręczniku. Nie może jednak nauczyć Cię trudnych zasad gramatycznych, ponieważ Twój partner z wymiany nauczył się języka przy urodzeniu.

Kolejną zaletą MyLanguageExchange jest to, że jest ponad sześć tysięcy zarejestrowanych użytkowników. Możesz szukać partnerów do wymiany językowej, zobaczyć szczegóły ich konta i komunikować się poprzez e-mail, czat tekstowy lub rozmowy głosowe/telefoniczne. Możesz również dodać znajomych, aby komunikować się z innymi użytkownikami. Możesz również sprawdzić, czy któryś z użytkowników jest online.

Easy Language Exchange

Easy Language Exchange jest darmowym serwisem, który dopasowuje partnerów do wymiany językowej. Proces jest prosty – wypełniasz swój profil, a serwis wysyła Ci członków, którzy mają podobne zainteresowania. Kiedy już wybierzesz partnera do wymiany językowej, możesz zacząć wymieniać wiadomości i uczyć się nowych słów. Easy Language Exchange posiada również fora i projekt Fluent in 3 Months do nauki języków. Wszyscy członkowie tych stron uczą się tego samego języka co Ty, więc łatwo jest znaleźć kogoś, z kim można porozmawiać.

Jedną z największych korzyści płynących z wymiany językowej jest możliwość poznania native speakerów innego języka. Oznacza to, że będziesz miał okazję poznać wiele różnych akcentów i tonów głosu. Dzięki temu możesz nauczyć się rozmawiać i rozumieć rodzimych użytkowników języka, co zwiększy Twoje umiejętności rozumienia ze słuchu.

Skorzystasz również z praktyki mówienia, ponieważ jedną z czterech głównych umiejętności językowych jest mówienie. Ale mówienie nie jest łatwe, jeśli nie ćwiczysz mięśni twarzy, ust i gardła. Na szczęście partnerzy w wymianie językowej oferują bezpieczne, nie oceniające środowisko do ćwiczenia tych mięśni. Dodatkowo, ponieważ Twój partner w wymianie językowej również uczy się języka, nie będzie zawstydzony, jeśli popełnisz błędy.

Możesz również spróbować użyć portali społecznościowych, takich jak Facebook, aby znaleźć partnera do wymiany językowej. Strony te oferują możliwość czatu wideo, co pozwala na komunikację z partnerem językowym w zaciszu własnego domu. Są one jednak ograniczone w swojej funkcjonalności i nie oferują dedykowanej aplikacji mobilnej.

Jeśli masz zainteresowanie językiem, którego próbujesz się nauczyć, Twój partner w wymianie językowej odpowie na Twoje wiadomości. Jeśli jednak nie dzielicie tych samych zainteresowań, prawdopodobnie stracisz z nim kontakt po kilku wiadomościach. Idealnie byłoby, gdybyście mogli rozmawiać kilka razy w tygodniu. Jednak upewnij się, że zaplanujesz przynajmniej jedno spotkanie twarzą w twarz, jeśli zamierzasz nadal ćwiczyć swój język.

Easy Language Exchange jest popularnym narzędziem dla osób, które chcą nauczyć się nowego języka. Pozwala użytkownikom znaleźć innych uczących się języka w ich okolicy. Wszystko, co jest potrzebne, to założenie profilu. Po znalezieniu partnera do wymiany językowej, można wysyłać mu e-maile i zdjęcia, emojis, doodle, a nawet rozmowy telefoniczne. Serwis umożliwia również otrzymywanie informacji zwrotnych i zadawanie pytań w celu poprawy swoich umiejętności.

Tandem

Tandem to globalny serwis nauki języków obcych, który łączy Cię z partnerami do nauki języków z całego świata. Możesz szukać partnera językowego w oparciu o swój język ojczysty i preferencje nauki. Możesz również wybrać komunikację za pomocą kombinacji asynchronicznych i synchronicznych metod komunikacji. Tandem pomaga w nauce języków poprzez konwersację i skupia się na mówieniu, słuchaniu, czytaniu i pisaniu. Misją Tandem jest pomoc ludziom w nauce nowego języka poprzez wspieranie ich w doskonaleniu własnych umiejętności i poszerzaniu ich światopoglądu.

Koncepcja Tandem jest dość prosta – jeśli znasz nowy język i chcesz go ćwiczyć z native speakerami, możesz to zrobić za darmo za pomocą aplikacji mobilnej Tandem. Ta aplikacja pozwala ci na wysyłanie wiadomości tekstowych do twojego partnera w nauce języka, czat wideo z nimi i czat audio z nimi. Ta aplikacja jest obecnie dostępna na Androida, ale nadchodzi na iOS w lutym 2015 roku.

Wymiana językowa Tandem to unikalny program nauki języka, z którego mogą skorzystać studenci norwescy, studenci międzynarodowi oraz studenci, którzy chcą studiować za granicą. Korzystając z wirtualnej lub fizycznej wymiany językowej, Ty i Twój partner będziecie mieli możliwość wymiany historii i kultury z innym studentem, który mówi w wybranym przez Ciebie języku. Tandemowa wymiana językowa jest doskonałym sposobem na uzupełnienie formalnej nauki języka.

Tandem posiada obszerną bazę partnerów do nauki języka. Obsługuje ponad sto języków i ma 1,2 mln użytkowników. Posiada pasek wyszukiwania, który pozwala znaleźć partnera językowego w oparciu o lokalizację i zainteresowania. Możesz szukać według lokalizacji lub języka, a znajdziesz miliony potencjalnych partnerów językowych, którzy są gotowi ćwiczyć z Tobą!

Tandem jest darmowy i ma tysiące partnerów do nauki języków na całym świecie. Strona posiada lekcje w prawie każdym języku, a użytkownicy mogą ćwiczyć swoje umiejętności rozmawiając z kimś, kto zna dany język. Poza poznaniem partnerów do nauki języka online, możesz również znaleźć partnerów do wymiany językowej na aplikacjach takich jak HelloTalk czy Bilingua. Oprócz tych programów, można również zorganizować spotkania osobiste.

Tradycyjna forma nauki języka w tandemie obejmuje tandemy twarzą w twarz, ale rozwój Internetu umożliwił tworzenie tandemów na duże odległości. Partnerstwo tandemowe można obecnie nawiązać poprzez asynchroniczną wymianę poczty elektronicznej. Takie podejście jest bardzo skutecznym sposobem nauki języka. Sprzyja wymianie myśli i poznawaniu różnych kultur.

Podobne tematy