Słownik Świata

Jeżeli chcesz nauczyć się języków, to dobrze trafiłeś. Pomożemy Ci w tym i nakierujemy na sposoby nauki.

Najlepsze blogi o nauce języków obcych

Najlepsze blogi o nauce języków obcych

Jeśli rozważasz naukę nowego języka, możesz zacząć od przeczytania jednego z wielu blogów. Te zasoby online są zaprojektowane tak, aby proces nauki języka był jak najłatwiejszy. Podczas gdy nauka nowego języka może być trudna i frustrująca, może być również niezwykle satysfakcjonująca i warta zachodu. Wiele blogów o nauce języka jest pisanych przez ekspertów, którzy zmagają się z tymi samymi problemami, których Ty doświadczasz. Śledząc te blogi, będziesz mniej odizolowany i poczujesz się mniej samotny.

Blog Lucrezii

Blog Lucrezii jest świetnym miejscem do nauki języka włoskiego online, a jej kanał na YouTube jest doskonałym źródłem informacji dla początkujących i średnio zaawansowanych. Jej filmy obejmują wiele tematów, w tym włoską kulturę i jedzenie. Ma również filmy wyjaśniające różne czasowniki.

Lucrezia jest pasjonatką wielojęzyczności, która uczyła się ponad 20 języków. Na swoim blogu dzieli się swoją wiedzą na temat najlepszych technik nauki języków obcych. Jej blog jest również świetnym źródłem informacji dla osób uczących się lewantyńskiego arabskiego. Jest Palestynką, która mieszka we Włoszech i prowadzi popularny kanał na YouTube, który uczy obu języków.

Blog Lucrezii ma przyjazną i wspierającą atmosferę, a społeczność uczniów jest duża. Lucrezia oferuje wiele artykułów na temat włoskiej kultury, jedzenia i życia, a także angielskie tłumaczenia wielu z nich. Ona robi to punkt, aby uniknąć używania słów, które są poza zasięgiem przeciętnego ucznia.

Włoski jest językiem ojczystym Lucrezii, a jej wpisy na blogu są napisane prawie w całości w tym języku. Jej wpisy mają charakter informacyjny i są łatwe do zrozumienia, zawierają mnóstwo przydatnego słownictwa oraz wskazówek i porad dotyczących nauki języka. Lucrezia udziela również wskazówek dotyczących używania codziennego języka włoskiego i wyrażeń idiomatycznych.

Blog Susanny Zaraysky

Jeśli chcesz nauczyć się języka, istnieje kilka blogów, które będą bardzo pomocne. Niektóre z najlepszych blogów, które mogą pomóc w nauce nowego języka są te, które mogą dać Ci wskazówki i sztuczki do nauki języka. Te blogi są pisane przez ludzi, którzy są biegli w wielu językach, lub tych, którzy są pasjonatami w nauce nowego języka.

Jeśli jesteś zainteresowany nowym językiem, możesz chcieć sprawdzić pracę Susanny Zaraysky. Obecnie pracuje ona nad filmem dokumentalnym o tym, jak ważna jest znajomość języków obcych w ratowaniu życia. Jej projekt koncentruje się na języku Ladino, 500-letnim dialekcie języka hiszpańskiego. Żydowski uchodźca w Sarajewie został uratowany przed nazistami dzięki temu, że mówił po ladino do włoskiego pułkownika. Również język esperanto pomógł George’owi Sorosowi uciec z Węgier.

Blog Zaraysky’ego zawiera również porady i wskazówki, jak uczyć się języka. Udostępnia filmy z poliglotami w akcji, a także wywiady z osobami uczącymi się języka. Na blogu pojawiają się również blogerzy gościnni, którzy piszą o swoich własnych doświadczeniach w nauce języka. Wiele z postów zawiera również krótkie lekcje językowe.

Podcast prowadzony przez Susannę Zaraysky jest również cennym źródłem wiedzy na temat nauki języka. Przeprowadza ona wywiady z poliglotami i osobami, które odniosły sukces w nauce języka, chcąc zainspirować innych do nauki nowego języka. Podcast zawiera również wywiady z lingwistami, nauczycielami i innymi poliglotami.

Dla osób, które chcą nauczyć się nowego języka, I Kinda Like Language to świetny wybór. Posiada on ogromny wybór darmowych kursów wprowadzających online, od holenderskiego po francuski. Każdy język ma kilka krótkich lekcji, a w każdej z nich zastosowano innowacyjne wyjaśnienia i mnemotechniki, które pomagają uczącym się go. Dodatkowo na blogu znajdują się artykuły informacyjne oraz podcast.

Jeśli szukasz bloga, na którym szybko i skutecznie nauczysz się nowego języka, to zdecydowanie warto sprawdzić. Jego entuzjazm i ogromne doświadczenie sprawiają, że jest to świetny zasób. Tytuły artykułów są chwytliwe i przyciągają wzrok. Na przykład “Brute Force Greek” i “How Can I Learn a Language If All I Do I Study?

Blog Dianne Hales

Jeśli zdecydowałeś się podjąć wyzwanie nauki innego języka, będziesz chciał śledzić blog, który da Ci wskazówki, jak szybko nauczyć się języka. Jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć, rozważ czytanie blogów o nauce języka pisanych przez ludzi, którzy rzeczywiście nauczyli się języka. Ich doświadczenia z pierwszej ręki są często najlepszymi zasobami do nauki języka i mogą również dać ci pomysły na poprawę umiejętności mówienia.

Innym blogiem wartym przeczytania jest blog Dianne Hales, który skupia się na ogólnej nauce języka. Posty są krótkie i do rzeczy, a większość z nich skupia się na nauce języka. Ponadto są bardzo praktyczne – to w około 50% artykuły typu how-to.

Gildia Mezzofanti została założona przez włoskiego hiper-poliglotę, kardynała Giuseppe Caspara Mezzofantiego. Uważano go za mistrza 35 języków. Innym poliglotą jest Donovan Nagel, Australijczyk, który potrafi posługiwać się językiem angielskim i wieloma innymi językami, w tym starożytnym hebrajskim i koreańskim. Na swoim blogu dzieli się wskazówkami dotyczącymi nauki języków, w szczególności jak pokonać plateau językowe.

Blog o nauce języka to świetny sposób na utrzymanie motywacji i inspiracji. Często nauka języka jest żmudnym procesem i może być bardzo zniechęcająca. Na blogach pojawiają się wpisy o nowych rzeczach, których można się nauczyć oraz o najlepszych aplikacjach i nagraniach do cieniowania języka.

Strona jest również popularna wśród studentów, dzięki zróżnicowanej treści. Artykuły są krótkie, ale często zabawne i zawsze zawierają tłumaczenie angielskie słowo w słowo. Znajdziesz tu również artykuły o jedzeniu, życiu i kulturze włoskiej. Dzięki temu możesz poszerzyć swoje słownictwo i uniknąć nudy podczas nauki języka.

Lingholic

Istnieje wiele korzyści ze śledzenia bloga poświęconego nauce języka. Jedną z nich jest to, że możesz znaleźć porady od różnych osób o różnym poziomie zaawansowania językowego. Możesz przeczytać o ich doświadczeniach z pierwszej ręki i zebrać pomocne wskazówki, które pomogą Ci w nauce nowego języka. Poza udzielaniem porad, blogi te posiadają również forum, na którym możesz podzielić się własnymi doświadczeniami w nauce języka.

Innym świetnym blogiem o nauce języka jest Lingholic, który jest prowadzony przez poliglotę Sama Gendreau. Jego strona zawiera wywiady z poliglotami, którzy oferują wskazówki dotyczące efektywnej nauki nowego języka. Ma on również darmowy e-book na ten temat. Jego listy skłaniają do myślenia, a artykuły są bardzo praktyczne.

Lingholic to blog o ugruntowanej pozycji, który zawiera bezcenne wskazówki dotyczące nauki języków obcych. Porusza takie tematy jak: jak zachować słownictwo i jak się uczyć, aby stać się płynnym. Oprócz hacków językowych, Lingholic zawiera również artykuły o kulturze. Autorka bloga jest native speakerem siedmiu języków.

Lingholic posiada również świetny podcast, który zajmuje się powszechnymi błędami językowymi. Odcinki są krótkie i pouczające. Prowadząca, Mignon Fogarty, udziela pomocnych wskazówek dotyczących poprawnego używania słów, stosowania zasad składni i nie tylko. Podcast jest również dostępny na iTunes i innych serwisach podcastowych.

Lingholic zawiera również listę polecanych produktów i usług do nauki języków obcych. Blog skupia się na uczeniu się i nauczaniu, które jest zakorzenione w doświadczeniach autora. Zawiera również recenzje narzędzi do nauki, w tym Duolingo. Autor jest cenionym intelektualistą i pisze wciągające posty.

Lingholic istnieje od dekady i ma ogromne grono zwolenników. Jego autorzy dzielą się swoimi doświadczeniami z nauką języka i oferują praktyczne wskazówki, które pomogą Ci stać się lepszym w tym. Jest to niesamowity zasób do nauki języka. Możesz go wykorzystać do nauki wybranego przez siebie języka.

Inny świetny blog do nauki języków to Fluent Forever, tworzony przez Lucę Lampariello. Luca mówi płynnie w 13 językach, a jego blog rozprawia się z mitami dotyczącymi nauki języków. Oprócz poznania przydatnych narzędzi do nauki języków, Luca oferuje również przydatne porady dotyczące fonetyki. Jest to świetny blog do zakładek i częstego odwiedzania.

Podobne tematy