Słownik Świata

Jeżeli chcesz nauczyć się języków, to dobrze trafiłeś. Pomożemy Ci w tym i nakierujemy na sposoby nauki.

Najgorsze metody nauki języków obcych

Najgorsze metody nauki języków obcych

Istnieje kilka sposobów na naukę nowego języka. Jedną z metod jest korzystanie z Duolingo. Lekcje Duolingo mogą być bardzo powtarzalne. Metoda Pimsleur skupia się na organicznej, szybkiej, ukierunkowanej nauce. Ale pomimo swojej atrakcyjności, ta metoda może być trudna do zintegrowania z codziennym życiem.

Lekcje Duolingo są powtarzalne

Lekcje na Duolingo są powtarzalne, ale nie za bardzo. Lekcje skupiają się na czytaniu, mówieniu i strukturze gramatycznej. Podkreślają również ton, akcent i wymowę. Program jest łatwy w nawigacji i ma tracker postępów. Oferuje również nieograniczone testy umiejętności dla wszystkich poziomów. Program jest darmowy, ale można uaktualnić do Super Duo dla doświadczenia bez reklam.

Początkowo lekcje Duolingo były powtarzalne. Jednak to już nie jest ten przypadek. Teraz lekcje są mniejsze i bardziej zorganizowane tematycznie. Użytkownicy mogą również znaleźć przewodniki dla każdej umiejętności. Program pozwala na ćwiczenie błędów w celu poprawy. Można też zdobywać korony, które są odpowiednikiem certyfikatów w innych językach.

Pomimo powtarzalności lekcji, program ma fajne funkcje. Na przykład, strona oferuje darmowy test językowy i akredytowane testy językowe. Dodatkowo możesz użyć Duolingo, aby szkolić swoje dzieci, aby mówić w języku. Jednak jego lekcje nie są wyjątkowe, co czyni go mniej atrakcyjnym dla zaawansowanych uczniów.

Kolejną wadą jest brak immersji kulturowej. Podczas gdy wiele aplikacji do nauki języków korzysta z prawdziwych głośników, Duolingo polega na automatycznych głosach, co skutkuje dziwnymi frazami. Takie podejście może działać dla niektórych osób, ale nie dla innych. To nie jest najlepszy sposób na naukę języka. Jeśli szukasz bardziej wciągającego doświadczenia uczenia się, będziesz miał więcej szczęścia z inną metodą.

Duolingo ma być zabawną aplikacją do nauki języka. Dzięki niej nauka staje się grą, a sowa Duo dopinguje Cię w drodze! Podobnie jak w przypadku gier takich jak Bubble Witch Saga czy 2048, Duo sprawia, że nauka staje się wyzwaniem.

Nowa ścieżka nauki jest łatwiejsza dla początkujących. Stara ścieżka nauki była zbyt zagmatwana dla początkujących. To utrudniało przejście przez etap początkujący. Nowa ścieżka edukacyjna zapewnia jednak więcej struktury i kierunku. W starej ścieżce edukacyjnej użytkownicy nie byli prowadzeni i często pojawiały się pytania o to, kiedy przejść dalej.

System dopasowywania obrazków do słów w Babbelu nie wprowadza Cię w środowisko immersyjne

Podczas gdy istnieje wiele korzyści z używania Babbela, ważne jest aby pamiętać, że nie jest to środowisko immersyjne i może nie być odpowiednie dla każdego. Dzieje się tak dlatego, że system dopasowywania obrazów i słów nie umieszcza Cię w środowisku podobnym do tego, w którym uczą się dzieci. Zamiast tego jest to świetny sposób na rozpoczęcie nauki języka, którego chcesz się nauczyć i nie wiąże się z narkotykami.

Metoda Pimsleura opiera się na organicznej, szybkiej i ukierunkowanej nauce

Metoda Pimsleura opiera się na nauce konwersacyjnej, a każdy kurs zbudowany jest wokół prawdziwej rozmowy pomiędzy dwoma native speakerami. Opowiadacz tworzy scenę do rozmowy i wprowadza kluczowe słownictwo. Gdy opowiadający skończy swoją część, słuchacze są zachęcani do wyobrażenia sobie siebie w danej sytuacji. Następnie kurs rozkłada rozmowę na części składowe – słowa, zwroty i zdania – tak, aby uczący się mogli zwizualizować przebieg rozmowy.

Metoda Pimsleura została zaprojektowana tak, aby pomóc ludziom szybko przyswoić nowe języki. Skupiając się na powszechnie używanym słownictwie, program uczy studentów najbardziej przydatnych słów. Zapewnia również ramy, które pomagają uczniom zinternalizować struktury językowe i słownictwo. Wynikające z tego rozumienie słów i zdań jest zakorzenione w nietechnicznym podejściu, które uczy tego, co najważniejsze i pozostawia uczących się z chęcią na więcej.

Metoda Pimsleur opiera się na zasadach organicznego uczenia się, które sugeruje, że słowa są lepiej rozumiane w kontekście. Lekcje odbywają się w formie dwuosobowego dialogu, w którym uczniowie zaczynają od opisania, gdzie się znajdują i co robią.

Jednym z głównych wkładów Pimsleura do nauki o nauce języka są jego badania nad siłą powtórzeń. Odkrył, że uczenie się nowych słów wielokrotnie, w coraz większych odstępach czasu, pomaga im zachować je w pamięci długotrwałej. Koncepcja ta została uwzględniona we wszystkich programach Pimsleur.

Metoda Pimsleura jest wyjątkowa, ponieważ nie skupia się na nauce płynnego mówienia w języku ojczystym. Zamiast tego, daje uczniom praktyczną znajomość języka i pozwala im poszerzyć ich dotychczasową wiedzę. W ten sposób studenci są w stanie łatwo komunikować się w rzeczywistych sytuacjach.

Wiele osób, które odniosły sukces w nauce języka, opiera się na podejściu Pimsleura, który kładzie nacisk na naukę konwersacji poprzez kontekst. Jednak Pimsleur nie jest dla każdego, więc możesz chcieć połączyć go z innymi programami, aby zmaksymalizować swoje szanse na sukces.

Pimsleur oferuje bezpłatny okres próbny. Możesz pobrać wszystkie lekcje jednego języka na siedem dni. W tym czasie możesz wypróbować tyle funkcji, ile chcesz. Jeśli jednak nie anulujesz subskrypcji przed zakończeniem okresu próbnego, Twoja karta kredytowa zostanie obciążona.

Metoda Babbela nie jest zintegrowana z codziennym życiem

Jeśli szukałeś sposobu na naukę nowego języka bez konieczności wydawania fortuny, być może natknąłeś się na metodę Babbela. Jest to narzędzie do nauki online, z łatwym w użyciu interfejsem, które umożliwia synchronizację postępów na różnych urządzeniach. Używa również specjalnych znaczników, aby pokazać twoje postępy. Możesz również wybrać język, którego chcesz się uczyć, a nawet możesz zacząć od darmowego kursu próbnego.

Chociaż metoda Babbela jest niezwykle skuteczna, podejście programu nie jest wyjątkowe. Jest ono podobne do innych aplikacji do nauki języków obcych, takich jak Rosetta Stone. Brakuje mu jednak środowiska nauki w stylu gry, które sprawia, że doświadczenie jest bardziej przyjemne. Co więcej, jest szybszy niż Duolingo.

W przeciwieństwie do wielu innych aplikacji do nauki języków, Babbel pozwala Ci popełniać tyle błędów, ile chcesz. Jest to również znacznie mniej konkurencyjne, więc rzadko będziesz musiał zmierzyć się z rywalem. Format quizu zachęca uczniów do zapamiętywania słów, zamiast wypowiadania ich w prawdziwych rozmowach. Oferuje również lekcje zawierające ciekawostki kulturowe i fakty związane z gramatyką. Aplikacja Babbel jest dostępna w 14 językach, w tym w języku hiszpańskim i francuskim.

Oprócz tego, że jest bardzo przystępna, metoda Babbel jest skuteczna w nauczaniu gramatyki. Nawet jeśli nie masz zbyt wiele wolnego czasu, lekcje Babbel pozwalają na naukę nowego języka i włączenie go do codziennego życia. Posiada również silnik rozpoznawania mowy, który jest jednym z najbardziej zaawansowanych na rynku.

Podobne tematy